Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

Олексій Цвєтнов

Системний інженер в IBM, м. Мюнхен:

Випускник напрямку:

Мережі та кібербезпека

В якій компанії ви зараз працюєте? На якій позиції? Що входить у ваші обов'язки?

Зараз я проживаю із сім'єю в Мюнхені і останні два роки працюю в IBM. Доволі часто в компаніях можна зустріти велику кількість різноманітних найменувань позицій, інколи навіть кумедних, але вони досить небагато можуть розповісти про реальні обов'язки. Якщо узагальнити, то я працюю системним інженером в команді Cloud Operations. Головна задача команди – виробнича експлуатація сервісів, які засновані на хмарних технологіях. CloudOps інженери першими отримують сповіщення в випадку будь-яких неполадок і вживають заходи для їх усунення. Останні кілька місяців я виконую обов'язки Lead of Automation Squad, підрозділу, який займається автоматизацією більшості перевірок та аудиту сервісів, які ми підтримуємо.

 

В яких проектах ви брали участь?

Проекти – це далеко не основна ціль. А от отриманий досвід навпаки, заслуговує на особливу увагу. Дуже важливо постаратись використовувати час з користю, щоб озирнувшись назад, було приємно згадати пророблену роботу. Тим паче, що саме ці два параметри будуть більш за все цікавити ваших настуних роботодавців. Освоюючи професійні навички, навчаючись чомусь новому і постійно отримуючи досвід, людина проходить шлях від новачка до експерта. Важливо розуміти, що більшу частину цього шляху потрібно буде брати участь в чужих проектах та реалізовувати чиюсь архітектуру. І це нормально. Проте, не упускаючи можливості практикуватись і щоденно вирішувати нові задачі, ви зможете досягти отримання більш складних завдань, навіть дизайн нових архітектур (як програмних, так і системних).

 

Назвіть найскладніший та найцікавіший проект, яким ви пишаєтесь.

Мені достатньо щастило ще з початку моєї кар'єри, практично завжди я займався дуже складними для мене задачами. І чим більше я отримував досвіду, включаючи негативний, звичайно, тим швидше я був готовий до нового рівня складності. Але кожного разу, коли я помічав, що все вже вирішено, збудовано і працює, мені ставало нудно і я змінював роботу, не даючи собі шансу стати заручником одноманітної рутини. Так, на першій роботі я спроектував і ми, разом з командою, успішно впровадили L2- і L3-мережі всередині цілої компанії, вперше провіривши на практиці всі знання, які я отримав в Академії. Працюючи в інтернет сервіс провайдері, я спроектував і розгорнув комплексну поштову систему, перемістивши дані з застарілої системи. На наступних роботах, мені випала можливість проектувати і впроваджувати Geo-розподілені мережі і мережеві сервіси, працювати з highload-сервісами и протистояти DDoS, приймати участь в створенні Private Cloud і платформи, яка надає всі необхідні сервіси для збирання, розгортання, запуску та експлуатації програмних продуктів на основі хмарних технологій.

 

Чи є посилання на ваші проекти?

Порівняно недавно я почав вести технічний блог, який присвячений різним аспектам інженерної діяльності в сфері програмного забезпечення і комп'ютерних систем. Там можна знайти посилання на мої профілі в LinkedIn та інших соціальних мережах. Також, вже більше двох років, я зі своєю дружиною, яка, до речі, теж навчалась в Академії багато років тому і зараз працює в SAP, ведемо влог на YouTube. На каналі можна знайти плейлисти про Computer Sciense (фундаментальні основи), ІТ (складання резюме, процес співпесіди в ІТ компанію), саморозвиток (планування часу, вивчення іноземних мов) і багато інших тем, які так чи інакше пов'язані з нашим життям. Буду радий, якщо хтось знайде там для себе щось корисне на цих ресурсах:
Блог (англ.): https://vorakl.com
Влог (рос): https://youtube.com/PotentialDifference

 

Яку роль у вашому житті відіграла Академія ITSTEP?

Я думаю, що роль була ключовою, оскільки доповнила мою вищу освіту (інженер телекомунікацій, диплом спеціаліста) знаннями, яких мені бракувало - комп'ютерні мережі і адміністрування OS Linux, саме це і визначило мою подальшу професійну діяльність.

 

Що ви можете порадити нашим студентам?

Незалежно від діяльності людини, у всіх професіоналів і експертів є одна спільна особливість – час, який вони усвідомлено виділяють, щоб постійно навчатись і отримувати новий досвід, безперервно відточуючи свою майстерність. Це не відбувається швидко. Потрібен час! В середньому, людині потрібно 10 000 годин, щоб досягти професійного рівня, а це приблизно 20 годин в тиждень на протязі 10 років. Недостатньо закінчити одні курси і до кінця життя залишатись кваліфікованим спеціалістом. Не існує магічної книги чи тренінгу. Тільки постійне навчання і практична робота на протязі всієї професійної діяльності може привести до самореалізації і усвідомлення сенсу і задовлення від життя.

Набір у розпалі

Триває набір в Малу Академію для дітей 7-14 років! Кількість місць обмежена!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності